DeFi
Розбір екосистеми DeFi
Ринок криптовалют переживає не найприємніші часи останні пів року. В той самий час інтерес до такого крипто-напрямку як DeFi тільки зростає.
Загальна капіталізація ТОП-5 монет, заснованих на DeFi, становить понад $24 млрд. Сюди входять відомі Dai (DAI), Avalanche (AVAX), Wrapped Bitcoin (WBTC), Uniswap (UNI), Chainlink (LINK).
У цій посту, ми розповімо вам про те, що таке DeFi; які складові має ця система; які переваги/недоліки містить. Також опишемо застосування DeFi сервісів, та на які перспективні напрямки варто звернути увагу.
Що таке Defi
DeFi, або Decentralized Finance – це система сервісів та додатків, заснованих на технології блокчейн, яка надає клієнтам (учасникам) ті ж послуги, що й знайомі нам банки (кредитування, депозити, транзакції).
Так як ця технологія та її протоколи мають відкритий вихідний код, багато людей отримують доступ до нових фінансових платформ. У той же час торгівля крипто-активами на цих платформах дозволяє користувачам економити на комісіях.
З чого складається DeFi
Основними компонентами системи є:
- Сервіс Блокчейн. Найчастіше це блокчейн Ethereum, з якого починалася DeFi;
- Крипто-активи та токени. Основою яких є BTC та ETC;
- Цифрові гаманці. Які традиційно контролюються через особисті ключі;
- Смарт-контракти. На основі яких створюються децентралізовані системи, послуги, а також додатки;
- Стейблкоїни. Монети, прив’язані до фіатних (звичайних) валют або біржових товарів.
Які переваги має DeFi
- Відкритий вихідний код, прозорість якого гарантує публічну форму транзакцій;
- Комфортне використання, наприклад висока швидкість транзакцій та мізерні комісії;
- Анонімність, послуги не вимагають особисті дані;
- Децентралізація, ви можете проводити угоди з іншими учасниками використовуючи інші пристрої.
Які недоліки містить DeFi
- Солідна волатильність. Заощадження користувача можуть піддаватися впливу високої волатильності, залежно від того, який Децентралізований Додаток (dApp) використовує система;
- Ризики пов’язані з помилками. Повна відповідальність за транзакції лежить на користувачі через відсутність посередників;
- Низька продуктивність. Сама система блокчейн на якій розгорнутий DeFi працює повільніше через децентралізованість;
- Низький попит на DeFi послуги. В основному систему використовують лише для заробітку;
- Ризики пов’язані зі зломом SMART-контрактів, та періодичний брак коштів у випадку з позиками на DeFi системах.
Які засоби застосування у DeFi сервісів
- Трейдинг. Купуйте та продавайте монети іншим користувачам;
- Кредитування. Отримуйте свої відсотки, даючи свої кошти в позику;
- Займайте. Оформлюйте кредит за короткий проміжок часу, особливо це стосується швидких кредитів, які не завжди можуть надати звичні фінансові установи та банки;
- Накопичуйте. Формуйте депозити та насолоджуйтесь відсотками.
Тепер поговоримо про перспективи. Ми вибрали 3 багатообіцяючі проекти, на які звертають увагу експерти та учасники крипто-ком’юніті.
Avalanche
Цей популярний крипто-проект, заснований на DeFi, фокусується на сумісності між ланцюгами. Команда Avalanche розробила рішення, які дозволили пов’язати проект із такими системами блокчейнів як Chainlink (LINK), SushiSwap (SUSHI) та Graph (GRT). За допомогою можливості проводити транзакції швидше та дешевше, Avalanche навіть намагається конкурувати з таким гігантом як Ethereum.
Radix
Власний консенсус «Cerberus» допомагає проекту вирішувати проблеми, пов’язані з масштабуванням, які присутні у напрямку DeFi. Можливість досягати високу пропускну здатність незалежно від трафіку є великою перевагою цієї екосистеми та її функціоналу.
Aave
Фінансова платформа, що дозволяє користувачам кредитуватися низкою різноманітних цифрових активів. Відсутність необхідності задіяти брокера, банки чи інших посередників – є основною відмінністю смарт-контрактів проекту.


Вам також може сподобатись

Новини криптовалют
28.02.2023
Ціна Біткойна
13.12.2022