Algorand (ALGO)

Що таке Algorand (ALGO)?

Algorand – це децентралізована мережа, що самопідтримується, на базі блокчейна, яка підтримує широкий спектр додатків. Ці системи безпечні, масштабовані та ефективні і мають всі критично важливі властивості, необхідні для ефективності додатків у реальному світі. Algorand підтримує обчислення, що вимагають надійних гарантій продуктивності для створення нових форм трастів.

Основна мережа (mainnet) Algorand була запущена у червні 2019 року та станом на грудень 2020 року могла обробляти майже 1 мільйон транзакцій на день.

Хто створив Algorand?

Сільвіо Мікалі (Silvio Micali) – професор комп’ютерних наук Массачусетського технологічного інституту та засновник Algorand. Він отримав премію Тьюринга (у 2012 році) за фундаментальний внесок у теорію та практику безпечних двосторонніх обчислень, електронних грошей, криптовалют та блокчейн протоколів. Таким чином він є одним із перших творців криптовалюти у світі.

Що особливого в Algorand?

Algorand була винайдена для прискорення транзакцій та підвищення ефективності внаслідок повільних транзакцій Bitcoin та інших блокчейнів. Algorand спроектована з дуже низькими комісіями за транзакції і також з відсутністю майнінгу (як за енергоємного процесу для Bitcoin), оскільки він базується на загальнодоступному (permissionless) блокчейн-протоколі лише з алгоритмом proof-of-stake.

Скільки монет Algorand (ALGO) знаходиться в обігу?

Генезис блокчейну Algorand засвідчує, що було випущено 10 мільярдів ALGO. Розподіл фіксованих та незмінних 10 мільярдів ALGO закінчиться у 2030 році, а не у 2024 році, як це було задумано спочатку. Для отримання додаткової інформації про токеноміку Algorand див.

Як забезпечується безпека мережі Algorand?

Блокчейн Algorand – це загальнодоступний блокчейн-протокол лише з алгоритмом proof-of-stake. На відміну від блокчейнів з алгоритмом proof-of-work, де кореневий блок повинен перевірятися випадково обраними валідаторами (з використанням обчислювальної потужності), при алгоритмі proof-of-stake всі валідатори відомі один одному і повинні лише погодити наступний блок для створення нового блоку.